Sztuczna trawa na balkon

Balkon to miejsce o zwykle dużej intensywności użytkowania i niewielkiej powierzchni. Rekomendujemy więc w tym przypadku takie sztuczne trawy, które dobrze poradzą sobie w takiej sytuacji, przy założeniu braku możliwości wszczotkowania piasku kwarcowego. Dostępne są warianty o rozmaitych odcieniach zieleni, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Ponadto, mogą się one różnić także między innymi miękkością, połyskiem lub gęstością.

Nasza sztuczna trawa na balkon produkowana jest w Unii Europejskiej z materiałów najwyższej jakości. Wybierając ją, inwestujesz w produkt nie tylko solidny, ale także w pełni bezpieczny dla zdrowia, więc mogą z niego korzystać również dzieci oraz zwierzęta domowe. Sztuczna trawa nie poddaje się wpływowi warunków pogodowych, więc nawet w mroźne dni doskonale się prezentuje. Nie wymaga koszenia, nawożenia ani podlewania, a jedynie prostego czyszczenia. Trwałość koloru i stanu włókien obejmujemy gwarancją na aż trzy lata. Jesteśmy przekonani, że nasze produkty sprostają wszystkim Twoim wymaganiom!

MONTES – 50 pln netto / m2

MERES – 65 pln netto / m2

ESPINA – 89 pln netto / m2

MALVA – 99 pln netto / m2

COSMO – 140 pln netto / m2

Przygotowanie podłoża pod sztuczną trawę

Przed rozłożeniem sztucznej trawy na balkonie należy wyrównać wszelkie szczeliny oraz dokładnie odkurzyć, a także odtłuścić podłoże. Następnie należy rozłożyć rolki i wstępnie je dociąć do wielkości danego balkonu. Kolejnym krokiem jest połączenie pasów trawy, pamiętając jednocześnie o układaniu ich w tym samym kierunku, aby zachować jednolity kolor wykładziny. Po sklejeniu sąsiadujących pasów krawędzie sztucznej trawy powinny zostać docięte i przymocowane do podłoża, dzięki czemu nie będzie się przesuwać. (zobacz: montaż)

Dlaczego warto zainwestować w sztuczną trawę na balkon?

Sztuczna trawa na balkon to przede wszystkim estetyczny element wyposażenia, który pozwala na ocieplenie przestrzeni i nadanie jej świeżego charakteru. Jest to wykładzina, która wymaga jedynie minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby prezentować się atrakcyjnie. Różne typy sztucznych traw umożliwiają wybór rozwiązań, które są nie tylko estetyczne, ale także wygodne, pozwalając na przykład na chodzenie po nich boso. Nie straszne są jej różne warunki atmosferyczne – drenaż obecny w większości jej typów sprawia, że woda deszczowa nie będzie się na niej kumulowała, a trawa będzie trwała.