Sztuczna trawa na taras

Na taras polecamy przede wszystkim trawy o dobrej odporności i naturalnym wyglądzie. Nie zawsze istnieje możliwość wprowadzenia odpowiedniej ilości piasku kwarcowego, który utrzymuje włókna w pionie i zapewnia im ochronę, stąd proponujemy przede wszystkim: Balea, Espina i Ondes lub w wersji budżetowej Caso i Higon. Te sztuczne trawy sprawią, iż każdy taras nabierze nowego uroku oraz znacząco się ociepli.

Natomiast, jeśli wiedzą Państwo, iż taras nie będzie intensywnie użytkowany, lecz będzie służył bardziej jako dekoracja, proponujemy inne rodzaje naszych produktów. W przypadku przestrzeni o niskim natężeniu ruchu, z możliwością użycia piasku kwarcowego, w grę wchodzi sztuczna trawa na taras typu Natura i Cosmo.

W zakładce “realizacje” mogą Państwo się zapoznać z przygotowanymi przez nas do tej pory projektami instalacji sztucznych traw. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania w wystrojach wnętrz oraz aranżacji przestrzeni, dlatego chętnie podejmujemy się niecodziennych zleceń. Nasze doświadczenie pozwala nam na stworzenie wyjątkowego projektu, a wysoka jakość oferowanego przez nas produktu, sprawia, iż służy on naszym klientom przez wiele lat i prezentuje się znakomicie.

Jeśli są Państwo zainteresowani podjęciem współpracy z firmą Syngrass, prosimy o kontakt. Krótki wywiad na temat Państwa oczekiwań i planów, pozwoli nam na opracowanie indywidualnej oferty i stworzenie wymarzonej instalacji sztucznej trawy na tarasie.

BASCO – 39 pln netto / m2

MONTES – 50 pln netto / m2

MERES – 65 pln netto / m2

ESPINA – 89 pln netto / m2

MALVA – 99 pln netto / m2

NATURA XS – 120 pln netto / m2

COSMO – 140 pln netto / m2

Piękna trawa na tarasie przez cały rok

Sztuczna trawa na taras to rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie estetyczny oraz nowatorski wystrój. Dzięki temu, iż jest wykonana z polietylenu i polipropylenu, nie wymaga ona częstej pielęgnacji, aby prezentować się atrakcyjnie w miejscach, gdzie została zamocowana. System odwodniania sprawia, że może być on narażona także na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, bez obawy o jej zniszczenie. Sztuczna trawa na tarasie czy balkonie pięknie prezentuje się w otoczeniu prostych drewnianych mebli oraz domowego zielnika.

Prawidłowe ułożenie sztucznej trawy na tarasie

Tarasy oraz balkony nie posiadają dużej powierzchni, wobec czego przygotowaniem takiego podłoża można zająć się samodzielnie. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby pasy trawy układane były w jedną stronę, aby uniknąć powstania innych odcieni trawnika. Następnie, po odcięciu kilkucentymetrowego paska należy je połączyć przy pomocy flizeliny i kleju dwuskładnikowego lub gotowej do użycia taśmy S12. Gdy trawa jest narażona na podmuchy wiatru lub zachaczanie można ją przykleić do podłoża przy użyciu kleju lub taśmy odpornej na warunki atmosferyczne. (zobacz: montaż)

Sztuczna trawa na balkon

Balkon to miejsce o zwykle dużej intensywności użytkowania i niewielkiej powierzchni. Rekomendujemy więc w tym przypadku takie sztuczne trawy, które dobrze poradzą sobie w takiej sytuacji, przy założeniu braku możliwości wszczotkowania piasku kwarcowego. Dostępne są warianty o rozmaitych odcieniach zieleni, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Ponadto, mogą się one różnić także między innymi miękkością, połyskiem lub gęstością.

Nasza sztuczna trawa na balkon produkowana jest w Unii Europejskiej z materiałów najwyższej jakości. Wybierając ją, inwestujesz w produkt nie tylko solidny, ale także w pełni bezpieczny dla zdrowia, więc mogą z niego korzystać również dzieci oraz zwierzęta domowe. Sztuczna trawa nie poddaje się wpływowi warunków pogodowych, więc nawet w mroźne dni doskonale się prezentuje. Nie wymaga koszenia, nawożenia ani podlewania, a jedynie prostego czyszczenia. Trwałość koloru i stanu włókien obejmujemy gwarancją na aż trzy lata. Jesteśmy przekonani, że nasze produkty sprostają wszystkim Twoim wymaganiom!

Przygotowanie podłoża pod sztuczną trawę

Przed rozłożeniem sztucznej trawy na balkonie należy wyrównać wszelkie szczeliny oraz dokładnie odkurzyć, a także odtłuścić podłoże. Następnie należy rozłożyć rolki i wstępnie je dociąć do wielkości danego balkonu. Kolejnym krokiem jest połączenie pasów trawy, pamiętając jednocześnie o układaniu ich w tym samym kierunku, aby zachować jednolity kolor wykładziny. Po sklejeniu sąsiadujących pasów krawędzie sztucznej trawy powinny zostać docięte i przymocowane do podłoża, dzięki czemu nie będzie się przesuwać. (zobacz: montaż)

Dlaczego warto zainwestować w sztuczną trawę na balkon?

Sztuczna trawa na balkon to przede wszystkim estetyczny element wyposażenia, który pozwala na ocieplenie przestrzeni i nadanie jej świeżego charakteru. Jest to wykładzina, która wymaga jedynie minimalnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby prezentować się atrakcyjnie. Różne typy sztucznych traw umożliwiają wybór rozwiązań, które są nie tylko estetyczne, ale także wygodne, pozwalając na przykład na chodzenie po nich boso. Nie straszne są jej różne warunki atmosferyczne – drenaż obecny w większości jej typów sprawia, że woda deszczowa nie będzie się na niej kumulowała, a trawa będzie trwała.