Przygotowanie podłoża.
Uwaga: opisana powyżej metoda przygotowania podbudowy dotyczy traw dekoracyjnych i ma charakter ogólny. Ostatecznie o jej strukturze powinno zadecydować planowane zastosowanie oraz aktualne warunki dotyczące gleby, otoczenia i logistyki wykonania projektu. Jesteśmy do dyspozycji w przypadku konieczności konsultacji.




Układanie trawy




Łączenie rolek trawy
Uwaga: Obecnie dostępne są specjalistyczne taśmy samoprzylepne, które nie wymagają użycia dwuskładnikowego kleju do połączenia dwóch fragmentów trawy. Rozwiązanie rekomendowane do projektów o mniejszej intensywności użytkowania.




Docinanie brzegów trawy




Zakończenie instalacji trawy syntetycznej
Uwaga: Sztuczne trawy mogą być również instalowane bezpośrednio na betonie, papie, glazurze, kostce brukowej oraz kamieniu. Powierzchnie te muszą być równe (pozbawione wgłębień). Jednocześnie rekomendujemy, aby ich nachylenie wynosiło nie mniej niż 1,5%, tak aby umożliwić swobodny odpływ wody odprowadzanej pod trawę za pomocą perforacji. W przypadku konieczności połączenia ze sobą dwóch fragmentów trawy rekomendowana jest specjalistyczna taśma dwustronna o szerokości 12cm, którą umieszcza się pomiędzy pasami trawy, ściąga film ochronny i dociąża trawę zwracając uwagę na to, aby włókna nie zetknęły się z klejem. W trawę na tarasie / balkonie zwykle nie wszczotkowuje się piasku kwarcowego pełniącego funkcję dociążającą; wymaga ona punktowego podklejenia taśmą dwustronną odporną na warunki atmosferyczne lub jednoskładnikowym klejem poliuretanowym. Po zakończeniu montażu zaleca się wyszczotkowane trawy w kierunku przeciwnym do układania się włókien.



