Właściwa pielęgnacja sztucznej trawy

Jak czyścić sztuczną trawę?

  • kurz / zanieczyszczenia pochodzące z powietrza: naturalnym sprzymierzeńcem w usuwaniu tego typu zanieczyszczeń jest deszcz – wypłucze on je z powierzchni trawy i odprowadzi za pomocą perforacji do gruntu,
  • liście, chwasty, niedopałki, resztki jedzenia, inne śmieci: należy na bieżąco, ręcznie usuwać z trawy; w przypadku zastosowań wewnętrznych, balkonowych, tarasowych trawa może być czyszczona za pomocą odkurzacza lub mopa,
  • lekkie plamy: jeżeli spłukanie wodą jest niewystarczające, można zastosować ciepłą wodę z mydłem (lub wodę z octem), aby miejscowo doczyścić trawę przy użyciu szczotki, mopa lub szmatki,
  • odchody zwierzęce: konieczne jest ręczne usunięcie pozostałości, a następnie spłukanie wodą,
  • guma do żucia: najlepszym rozwiązaniem jest zmrożenie jej za pomocą kostki lodu, a następnie usunięcie ukruszonych pozostałości,
  • plamy uporczywe (np. olej, smary, pasta do butów, wkład do długopisu) – istnieją sposoby na usunięcie tego typu zabrudzeń – prosimy o kontakt w celu konsultacji. Rekomendujemy jednak unikanie takich sytuacji – w niektórych przypadkach ich usunięcie może wiązać się przebarwieniem włókien.
  • Uwaga: Wszelkie plamy powinny być, w miarę możliwości, usuwane na bieżąco. Zaschnięcie znacząco utrudni ich usuwanie.

Jak właściwie dbać o sztuczną trawę?

  • w zależności od intensywności użytkowania trawa syntetyczna wymaga szczotkowania, tak aby odświeżyć ją i przywrócić do pozycji pionowej. W tym celu należy użyć szczotki o twardym (niemetalowym) włosiu i szczotkować w przeciwnym kierunku do układania się włókien. Zwykle, duża intensywność użytkowania występuje przy zastosowaniach komercyjnych, ciągach komunikacyjnych, miejscach zabawy dla dzieci i zwierząt itp.,
  • zraszanie wodą trawy syntetycznej w upalne dni pozwoli na pozbycie się nadmiaru kurzu oraz zwiększy komfort korzystania z trawy obniżając jej temperaturę.

Jak kontrolować ilość wypełniacza?

Jeżeli na skutek użytkowania lub warunków atmosferycznych (opadów, wiatru), zastosowany do zasypania trawy piasek przemieścił się pozostawiając miejsca pozbawione tego wypełniacza, należy go uzupełnić zgodnie ze wskazaniami dotyczącymi poszczególnych produktów (najczęściej ok. 5 kg / m2).

Czego unikać na trawie syntetycznej?

  • zapalonych papierosów, otwartego ognia, rozgrzanego grilla, fajerwerków,
  • mebli z ostrymi krawędziami, które mogłyby uszkodzić włókna lub podkład,
  • środków o charakterze kwasowym i środków utleniających się – stosowanie ich może wiązać się z przebarwieniem włókien,
  • intensywnego użytkowania trawy przy temperaturach poniżej -15st.C,
  • mechanicznego usuwania oblodzenia,
  • ekspozycji na światło słoneczne poprzez przedmioty metalowe lub szklane powodujące odbarwienia będące rezultatem wysokiej temperatury.

Dostawa / sprzedaż

W jakim przedziale cenowym można nabyć trawę syntetyczną?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę traw dekoracyjnych. Jest ona zróżnicowana pod kątem wszystkich możliwych parametrów powiązanych z trawą syntetyczną. Dotyczy to również ceny. Koszt metra kwadratowego produktu waha się między 75-150 PLN brutto.

Jakie są koszty dostawy?

Koszt dostawy jest zindywidualizowany. Zwróć się do nas z zapytaniem, wyliczymy go szybko.

Ile czasu trwa dostawa od momentu zamówienia?

Jeżeli posiadamy zamówiony asortyment na magazynie, dostawa nastąpi najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych. Jeżeli tak nie jest, poinformujemy o dokładnym terminie.

Czy istnieje minimalna wielkość zamówienia?

Jesteśmy w stanie zrealizować każde zamówienie od 2m2 w górę. Dotyczy to produktów, które w danym momencie znajdują się na stanach magazynowych. Zastrzegamy, że niektóre z produktów mogą być dostępne jedynie pod zamówienie. Tego typu towary sprzedawane są w rolkach o powierzchni 50m2.

Czy próbki są darmowe?

Tak, próbki są darmowe, płatność dotyczy jedynie przesyłki kurierskiej.

Gdzie mogę kupić trawę syntetyczną Syngrass?

Trawę Syngrass można kupić składając zamówienie bezpośrednio u nas lub u jednego z naszych partnerów handlowych. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać informację, gdzie najbliżej Ciebie znajduje się nasz dystrybutor.

Pytania ogólne

Jaka jest historia trawy syntetycznej?

Historia syntetycznej trawy sięga lat 60-tych, kiedy to w Stanach Zjednoczonych wprowadzono ją do użycia. Pierwszym profesjonalnym obiektem sportowym, który zdecydował się na zamianę naturalnego trawnika na trawę syntetyczną był Astrodome w Houston. Decyzja ta podyktowana była względami praktycznymi ; wysokimi kosztami obsługi murawy naturalnej na krytym stadionie, który ponadto, miał stać się obiektem wielofunkcyjnym, eksploatowanym zbyt intensywnie w stosunku do możliwości regeneracyjnych trawnika naturalnego. Nawierzchnia została wykonana z krótkich, nylonowych włókien, które mimo wysokiej trwałości przyczyniały się do licznych otarć skóry pośród zawodników uprawiających sporty kontaktowe na tego typu nawierzchni. Rozwiązanie to określane jako pierwsza generacja traw syntetycznych zostało wkrótce udoskonalone. W latach 70-tych zastosowano nieco mniej trwałe, lecz bardziej przyjazne dla skóry włókna polipropylenowe (druga generacja). To rozwiązanie pozwoliło na dalszy rozwój zastosowań sportowych dla trawy syntetycznej. W latach 80-tych wiele prestiżowych obiektów zdecydowało się na instalację trawy syntetycznej. Rosnące wymagania użytkowników sprawiły, że producenci dążyli do wykonania nawierzchni jeszcze precyzyjniej oddającej właściwości naturalnej trawy. W szczególności chodziło o wyeliminowanie nieprzewidywalnego odbicia piłki, twardości podłoża oraz stworzenie produktu przyjaznego dla skóry zawodników. Tak powstała koncepcja dłuższych, sięgających 70mm włókien polietylenowych, zasypywanych piaskiem oraz granulatem gumowym. W ten sposób, pod koniec lat 90-tych powstał produkt, który zapewnia bardzo komfortowe warunki do uprawiania sportów na poziomie zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim. Włókna polietylenowe są trwalsze niż polipropylenowe (okres użytkowania wydłużył się), trawa jest przy tym bardziej miękka, a dzięki technologii zasypywania piaskiem i granulatem gumowym zredukowano ryzyko kontuzji stawów kolanowych oraz osiągnięto sportową charakterystykę trawy bliską naturalnej. Syntetyczna trawa dekoracyjna, choć zaczęto ją stosować w latach 80-tych w niewielkim stopniu przypomina rozwiązania dostępne obecnie. Twarde polipropylenowe włókna o długości do 7mm zostały zastąpione polietylenowymi. Funkcję piasku oraz granulatu pełnią gęste, skręcone włókna; runo tworzą włókna monofilowe. Tego typu bezzasypowa trawa określana jest mianem czwartej generacji. Kategoria ta, wraz z pojawieniem się na rynku nowych producentów rozwija się bardzo dynamicznie wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów.

Co to jest sztuczna trawa i z czego się składa?

Syntetyczną trawę tworzą: elastyczny podkład wykonany z tworzywa zabezpieczonego warstwą lateksu lub poliuretanu, w którym umieszczone są włókna (polietylenowe, polipropylenowe lub nylonowe). Podkład jest perforowany w celu umożliwienia przepuszczalności wody. Istnieją dwa rodzaje włókien: monofilowe (sploty pojedynczych włókien) oraz fibrylowane (skręcona ponacinana taśma).

Czy trawa syntetyczna jest przyjazna dla środowiska?

Syntetyczną trawę tworzą: elastyczny podkład wykonany z tworzywa zabezpieczonego warstwą lateksu lub poliuretanu, w którym umieszczone są włókna (polietylenowe, polipropylenowe lub nylonowe). Podkład jest perforowany w celu umożliwienia przepuszczalności wody. Istnieją dwa rodzaje włókien: monofilowe (sploty pojedynczych włókien) oraz fibrylowane (skręcona ponacinana taśma).

Jakie są zalety traw syntetycznych?

Istnieje szereg zalet stosowania traw syntetycznych: oszczędność wody, brak konieczności nawożenia, koszenia, wertykulacji, aeracji, oszczędność czasu lub pieniędzy (w przypadku korzystania z usług ogrodnika), trawa pozostaje zielona przez cały rok. Trawa doskonale przepuszcza wodę, nie powstają na niej kałuże i błoto – pozostaje dostępna do zabawy dla dzieci. Posiada gwarancję na 3 lata, a okres użytkowania wynosi ponad 15 lat. Jest łatwa w instalacji. Trawa Syngrass do złudzenia przypomina naturalną trawę. Niezwykle szeroka i urozmaicona oferta pozwala na wybór optymalnego rozwiązania względem ceny, koloru, wysokości, gęstości, poziomu miękkości, połysku itp.

Jakie są obszary zastosowań?

Trawa Syngrass może zastąpić naturalny trawnik, a także być użyta w miejscach trudno dostępnych, zacienionych, na balkonach, tarasach, dachach, przy basenach, jak również w pomieszczeniach wewnątrz. Świetnie sprawdza się na imprezach targowych, oknach wystawowych, w przestrzeni miejskiej; może stanowić otoczenie firm, hoteli i restauracji, dla których pielęgnacja trawnika jest uciążliwa. Coraz większą popularność zdobywają zastosowania golfowe (tzw. przydomowe putting greens). Istnieje cała gama kreatywnych zastosowań, dla których granice wyznacza jedynie wyobraźnia.

Jak długo trawa Syngrass zachowuje swe właściwości?

Dzięki nowoczesnym surowcom, z których zostały wyprodukowane trawy Syngrass, możemy zaoferować 3-letnią gwarancję na kolor i wytrzymałość włókien. Prawidłowo zainstalowany i użytkowany produkt powinien służyć przez co najmniej 15 lat.

Jak rozpoznać dobrą trawę? Z czego wynikają różnice cenowe?

Rynek oferuje obecnie sporo rozwiązań w zakresie trawy syntetycznej. Z uwagi na fakt, że to inwestycja na lata, przed zakupem zawsze warto upewnić się, skąd jest producent. Należy potwierdzić użycie w procesie technologicznym stabilizatorów UV. O wytrzymałości produktu powinna świadczyć oferowana gwarancja. Sprawdź produkt pod kątem ciężaru, grubości włókien, gęstości splotów i wysokości runa. Miękki produkt ma swoje oczywiste zalety, lecz czasem zbyt miękka trawa oznacza produkt, którego włókna mogą okazać się delikatne i przez to mniej wytrzymałe, co wpłynie również na to, że trawa nie będzie utrzymywała pionowej pozycji. Czynnikiem, który należy również ocenić jest poziom połysku. Zbyt wysoki jego poziom nie będzie wyglądał naturalnie. Osobną kategorią oceny jest podkład, który stabilizuje trawę, wpływa na wytrzymałość włókien na wyrywanie, kurczliwość pod wpływem temperatury, uodparnia przeciwko działaniom warunków atmosferycznych.

Jakiego typu trawę syntetyczną powinienem wybrać?

Posiadamy bardzo bogatą ofertę produktową. Jesteśmy w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Przed podjęciem decyzji zakupowej należy wziąć pod uwagę szereg czynników: gdzie trawa będzie użytkowana, czy będzie intensywnie użytkowana, czy ma komponować się z trawą naturalną. Ważną rolę odgrywają względy estetyczne. Istnieje wiele rodzaju traw, które mogą być stosowane do tego samego celu, a jednak znacząco różnią się kolorystyką, wysokością, gęstością itp.

Montaż

Jak przebiega instalacja trawy syntetycznej?

Instalację można podzielić na kilka etapów (szczegółowo omówione w zakładce Montaż na stronie głównej): przygotowanie podbudowy, zagęszczenie terenu, rozłożenie geowłókniny, rozłożenie trawy, połączenie rolek trawy (o ile konieczne), docięcie elementów skrajnych, wyszczotkowanie i zasypanie piaskiem kwarcowym.

Czy oferowana jest pomoc w instalacji?

Tak, skontaktuj się z nami. Współpracujący z nami profesjonalni instalatorzy udzielą bezpłatnej porady, bądź ustalą z Tobą szczegóły usługi instalacyjnej.

Czy montaż na własną rękę jest trudny?

Osoby potrafiące wykonywać niewielkie projekty budowlane wokół domu nie powinny mieć problemów z instalacją trawy syntetycznej przy założeniu stosowania się do instrukcji montażu oraz użyciu właściwych narzędzi.

Jakie są rozmiary rolek?

Rolki traw dostarczane są w szerokościach: 2m i 4m. Standardowo, długość to 25m. Oferujemy oczywiście możliwość docięcia.

Czy wszystkie rodzaje traw wymagają zasypywania piaskiem?

Większość traw dekoracyjnych nie wymaga zasypywania piaskiem. W trawach tych funkcję piasku pełnią krótkie, gęste i skręcone włókna, które utrzymują ją w pozycji pionowej. Jednakże, w przypadku użytkowania trawy na zewnątrz, dodanie 5-6 kg zaokrąglonego, suchego piasku kwarcowego pozwoli na osiągnięcie następujących korzyści: stabilizacja podłoża (funkcja balastu), efekt naturalności, zwiększenie wytrzymałości włókien, utrzymywanie wilgoci w trakcie letnich upałów, a także dodatkowa pionizacja włókien.

Jak pielęgnować trawę syntetyczną?

Dekoracyjna trawa syntetyczna wymaga zdecydowanie mniej zabiegów pielęgnacyjnych niż naturalna. Zaleca się regularne usuwanie śmieci, liści, odchodów zwierzęcych. Zasadniczo kurz i mniejsze zabrudzenia usuwane są w czasie deszczu poprzez perforacje w podkładzie. Nie zaszkodzi jednak okresowe przemycie za pomocą węża ogrodowego, co w lecie również odświeży trawę obniżając jej temperaturę (zwilżając piasek). W przypadku intensywnego użytkowania, w celu podniesienia włókien, zaleca się szczotkowanie za pomocą twardej szczotki (o niemetalowym włosiu). Trawę syntetyczną wewnątrz można odkurzać, jednakże w sposób delikatny. Nie wolno używać rozpuszczalników. Szczegółowa instrukcja dotycząca pielęgnacji znajduje się w zakładce Pielęgnacja.

W jaki sposób trawa syntetyczna trzyma się podłoża?

Funkcję balastu pełni piasek kwarcowy, którym zasypana jest trawa. W przypadku jego brak używa się w tym celu specjalnych gwoździ lub kleju.

W jaki sposób trawa syntetyczna jest instalowana na twardym (np. betonowym) podłożu?

Trawa instalowana jest za pomocą elastycznego kleju poliuretanowego lub odpowiedniej taśmy dwustronnej. Warunkiem jest oczywiście równa i gładka powierzchnia.

Czy nawierzchnia nie będzie zbyt twarda, gdy zainstalujemy trawę syntetyczną na betonowym podłożu?

To zależy od zastosowanej trawy. Produkt z gęstymi splotami i długim włóknem nie będzie sprawiał wrażenia twardego.

Czy można położyć trawę syntetyczną bezpośrednio na naturalnym trawniku?

Nie jest to zalecane rozwiązanie. Problemem może być wówczas nierówne podłoże i brak właściwego drenażu.

Kiedy wskazane jest zasypywanie trawy granulatem?

Stosowanie granulatu gumowego dotyczy traw sportowych. W przypadku traw dekoracyjnych nie ma takiej konieczności. Rozwiązanie to mogłoby się okazać niepraktyczne (np. nanoszenie granulatu do domu).

Czy trawa może być instalowana bezpośrednio na drewnianym tarasie?

Nie rekomendujemy tego rozwiązania (problemem mogą okazać się wycieki żywiczne oraz przerwy między deskami).

Jakiego typu wykończenie może być użyte podczas instalacji trawy syntetycznej?

Można zastosować wszelkiego typu wykończenia, które stosowane są w przypadku naturalnych trawników: obrzeża z kostki betonowej, granitowej lub cegły, obrzeża z plastykowych kątowników (ekobord), drewniane palisady, kamienie otoczaki, grube sznury, wiklinowe płotki itp.

Czy trawa syntetyczna może zostać zainstalowana, gdy występuje nachylenie terenu?

Tak, jednakże wymaga to ostrożności. Nie zaleca się tego w przypadku nachylenia terenu większego niż 15%, przy jednoczesnym założeniu, że trawa będzie intensywnie użytkowana. Możliwe jest zastosowanie trawy dla nachylenia terenu większego niż 15% tylko dla celów wizualnych. Jednak wówczas, należy wziąć pod uwagę, że piasek może się z czasem zsunąć (na skutek działania warunków atmosferycznych). Należy rozważyć zastąpienie piasku specjalnymi gwoździami.

W jaki sposób można połączyć ze sobą dwie rolki trawy syntetycznej?

Trawę syntetyczną łączy się za pomocą flizeliny oraz kleju poliuretanowego. Szczegóły w zakładce Montaż.

Czy trawa może być instalowana na dachu?

Tak, trawa może być montowana bezpośrednio na papie. Warto jednak pamiętać o tym by podklejać trawę jedynie na krawędziach, tak by w razie potrzeby łatwo można było dostać się do papy. Zasypanie 5kg piasku na m2 pełnić będzie funkcję stabilizującą. Zawsze wskazana jest konsultacja, czy dodatkowe obciążenie dachu jest możliwe.

Czy rekomendowane jest instalowanie trawy wewnątrz?

Tak, część traw dekoracyjnych Syngrass może być instalowana wewnątrz pomieszczeń. Istnieje wiele ciekawych aranżacji wewnętrznych z wykorzystaniem trawy syntetycznej.

Użytkowanie

Czy dzieci mogą bezpiecznie bawić się na trawie?

Tak, trawa Syngrass jest bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci. Generalnie, im wyższa i gęstsza trawa syntetyczna tym ryzyko kontuzji mniejsze, gdyż jest ona bardziej miękka. Jednak, gdy chcemy grać w piłkę na trawie, należy wziąć pod uwagę zastosowanie krótszych włókien.

Czy trawa nadaje się do przedszkoli?

Tak, trawa syntetyczna została już zastosowana w wielu przedszkolach. W celu dodatkowego zabezpieczenia przed konsekwencjami upadku, można pod trawą zainstalować matę amortyzującą jego siłę.

Czy trawa jest przyjazna dla zwierząt domowych?

Tak, trawa jest bezpieczna i przyjazna dla zwierząt. Wielu użytkowników traw syntetycznych posiada zwierzę domowe i nie zgłaszają jakichkolwiek uwag. Produkt nie jest również narażony na zniszczenie przez czworonoga, gdyż podkład jest wystarczająco trwały, a dodatkowo zabezpieczany piaskiem.

Co w przypadku załatwienia przez zwierzę domowe swoich potrzeb na trawie syntetycznej?

Zanieczyszczenia należy usunąć i przepłukać trawę wodą. Ponadto, trawa oczyszcza się w czasie deszczu, gdy mniejsze cząstki brudu są spłukiwane i odprowadzane do gruntu przez perforacje.

Czy zapach odchodów psich nie pozostanie w trawie?

Nie ma takiego zagrożenia. Problem mógłby powstać, gdy trawa syntetyczna zainstalowana zostanie w ośrodkach dla zwierząt. Wówczas korzysta się ze specjalistycznych środków chemicznych lub montuje odpowiedni drenaż.

Czy trawa powoduje otarcia skóry w przypadku upadku?

Trawy o polipropylenowych włóknach powszechnie stosowane w przeszłości standardowo powodowały tego typu obrażenia. Ryzyko to zostało zminimalizowane po wprowadzeniu do użytku traw o miękkich włóknach polietylenowych.

Czy włókna trawy syntetycznej utrzymają pionową pozycję przy intensywnym użytkowaniu przez dzieci?

W naszej ofercie znajdują się rodzaje traw, które minimalizują to ryzyko – włókna tworzące runo są wspierane przez niższe, gęste i skręcone. Dodatkowo, zastosowanie piasku po instalacji pozytywnie wpływa na zdolność włókien do utrzymania pionowej pozycji. Gdy zjawisko ugniecionej trawy pojawi się przy intensywnym użytkowaniu zaleca się wyszczotkowanie.

Kiedy wskazane jest użycie specjalnych mat amortyzujących upadek (tzw. shock pad)?

Maty stosuje się najczęściej w miejscach, gdzie dzieci są narażone na upadek z wysokości (np. place zabaw w przedszkolach). W zastosowaniach przydomowych można rozważyć tę opcję, gdy instalujemy krótką trawę na twardej nawierzchni (np. betonie).

Czy trawa syntetyczna nagrzewa się na skutek działania promieni słonecznych?

Tak, trawa syntetyczna wystawiona na wielogodzinne działanie promieni słonecznych nagrzewa się. Nie osiąga jednak w klimacie polskim temperatur, które czyniłyby ją nieprzyjazną. Cały czas nadaje się do chodzenia boso. Należy również pamiętać o tym, że zjawisko to może zostać zminimalizowane przez zastosowanie piasku, który utrzymuje wilgoć. Wówczas, krótkotrwałe zroszenie trawy wodą przyniesie pożądany efekt.

Jakiego typu roztworów chemicznych należy unikać na trawie?

Zasadniczo powinno się unikać produktów o charakterze kwasowym oraz środków utleniających.

Czy włókna trawy syntetycznej układają się w określonym kierunku?

Tak. Oznacza to, że podczas łączenia ze sobą fragmentów trawy należy zwrócić uwagę na kierunek układania się włókien i instalować ją zgodnie z nim. W przeciwnym razie widoczna będzie między nimi różnica, uwypuklona w szczególności przez promienie słoneczne.

Czy mogę grillować na trawie syntetycznej?

W kontakcie z ogniem i gorącymi przedmiotami, fragment trawy może się stopić pozostawiając ślad. Należy zatem unikać takich sytuacji i stawiać grilla w bezpiecznym miejscu. Jeżeli zdarzenie takie wystąpi, można odpowiedni fragment wymienić.

Czy insekty będą problemem na trawie syntetycznej?

Trawa syntetyczna nie stanowi pożywki dla insektów. Z czasem, na skutek przedostania się z powietrza niewielkiej ilości substancji odżywczych do piasku i trawy mogą się one pojawić. To jednak w żadnej mierze nie odzwierciedla skali problemu, który występuje przy naturalnych trawnikach.

Czy trawa syntetyczna posiada klasę palności?

Klasa palności dotyczy produktów, które stosowane są wewnątrz w obiektach użyteczności publicznej – posiadamy w swoje ofercie produkty oznaczone jako trudnopalne (Cfl – S1). Pamiętać też należy, że trawa syntetyczna zasypana piaskiem jest rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym.

Czy trawa syntetyczna wywołuje alergię?

Trawa syntetyczna nie wywołuje alergii – świadczy o tym popularność stosowania jej między innymi w przedszkolach i na placach zabaw na całym świecie.

Czy można chodzić po trawie, gdy leży na niej śnieg?

Tak, nie ma przeciwwskazań do poruszania się po trawie syntetycznej pokrytej śniegiem. Nie powinno się jednak usuwać przymarzniętej do trawy warstwy lodu ręcznie, a zamiast tego poczekać, aż lód w sposób naturalny roztopi się.

Czy chwasty są zagrożeniem dla trawy syntetycznej?

Chwasty mogą wyrastać z piasku użytego do zasypania trawy. Nie będą one mogły się jednak zakorzenić z uwagi na mocny podkład, na którym osadzone są włókna. Oznacza to, że będą one bardzo łatwe do usunięcia. Wyrastanie chwastów z gruntu uniemożliwia osadzona na podbudowie geowłóknina.

Czy mogę posadzić drzewo na trawie syntetycznej?

Tak. W tym celu należy wyciąć w trawie syntetycznej odpowiedni otwór.

Czy trawa może zostać zastosowana obok basenu z wodą chlorowaną?

Tak. To wyjątkowo wygodne zastosowanie – nie zanieczyszczamy wówczas wody trawą naturalną. Trawa syntetyczna również świetnie się sprawdza jako podłoże pod baseny dmuchane. Kilkumiesięczne pozostawienie napełnionego basenu dmuchanego na trawniku naturalnym całkowicie go zrujnuje. Rekomendacja ta dotyczy jedynie standardowego / dopuszczalnego poziomu chloru w wodzie basenowej.

Czy z trawy syntetycznej można wyznaczać alejki w ogrodzie?

Oczywiście, Syngrass posiada ofercie produkty, które się do tego będą nadawały. Właściwie dobrana trawa syntetyczna może się świetnie komponować z naturalną.

Czy można parkować auto na trawie syntetycznej?

Trawa syntetyczna może być stosowana również na przydomowych podjazdach, o ile nie wystąpi bezpośredni kontakt pomiędzy kołami pojazdu a trawą. Na te miejsca wskazane jest zastosowanie innych materiałów. Ten przypadek wymagałby zastosowania również odpowiedniej, wzmocnionej, podbudowy.

W jaki sposób odprowadzana jest woda?

Podkłady zastosowane w produktach Syngrass posiadają perforacje, które pozwalają na odprowadzenie do gruntu wody (do 60l/min/m2).

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Napisz do nas już dziś, a w przeciągu kilku dni postaramy się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości!